Vyhlášení soutěže o účast na kurzu

17.11.2012

Výhercem naší soutěže o účast na kurzu vaření se stává Veronika Jacenková, jejíž příběh se nám zalíbil nejvíce. Blahopřejeme!
 
 
Zde je její příběh:
 
"Dva roky zpátky jsme se s přáteli rozhodli procestovat JV Asii. Strávili jsme zde skoro dva měsíce. Jako způsob dopravy po Vietnamu jsme zvolili motorky, které jsme si pořídili ve Vinh a pokračovali dolu podél pobřeží. Vyhýbali jsme se velkým městům, protože nemáme rádi turisty, a tak se nám jednou stalo, že jsme projížděli průsmykem a dlouho nenarazili na žádné městečko. Navíc jsme se v prudkých serpentinách neodvážili jet rychleji, takže po příjezdu do první vesnice jsme byli řádně vyhladovělí. Hned jak jsme narazili na první lidi, zeptali jsme se jich, kde bychom se mohli najíst. V tu chvíli začal neskutečný kolotoč. 
 
Byli jsme pozváni jako jejich hosté na rodinnou oslavu. Jak už jsem psala, snažili jsme se jezdit po neznámých místech, kde nebyly restaurace, jak jsme zvyklí. I týden jsme nepotkali žádného cizince, dorozumívali se rukama, nohama, takže jsme z větší části jedli jen bagety a pho bo. Pho bo mám opravdu rada, ale tentokrát jsem ho už vážně nemohla ani cítit. O to větší byla naše radost, když nám donesli něco jiného než polévku. Ochutnali jsme úžasné věci, tak dobře jsme se nenajedli za celou dobu naší dovolené. Jak jsme z naší lámané konverzace pochopili, byli jsme na babiččině oslavě. Chtěli jsme nějak poděkovat za pohostinnost a darovat babičce šátek, který jsem koupila v Laosu. Když jsme se ptali, kde je babička, tak nám řekli, že spí. Až později jsme se dozvěděli, že spí už 20 let. 
 
Dodnes vypravíme úsměvnou historku, jak jsme chtěli obdarovat zesnulou babičku. Nakonec šátek dostala nejstarší žena v rodině a společně jsme se vyfotili na památku."
 
Poznámka Vief Food Friends:
Paní Jacenková měla možnost účastnit se tzv. výročí smrtí neboli đám giỗ. Vietnamci si každoročně připomínají den úmrtí svých rodinných příslušníků.
 
Napsala Thuy Duong