Kulinářský zájezd napříč Vietnamem

1.9.2014 Mai

Pokud se už dlouho odhodláváte k cestě do Vietnamu a vašim hlavním přáním je poznat Vietnam z gastronomické stránky, pak je tento 20denní kulinářský zájezd určený právě vám. Procestujte Vietnam od severu k jihu, poznejte přírodní a historické krásy země a naučte se přitom vařit autentickou kuchyni přímo od vietnamských mistrů. 

*úvodní foto by Hugh Derr licenced under CC BY-NC-ND 2.0

 

photo by Lynda licenced under CC BY 2.0


O Vietnamu se stále častěji mluví jako o gastronomickém ráji, kam se sjíždějí jak slavní kuchaři, tak i lidé, kteří chtějí tu pravou vietnamskou kuchyni ochutnat. Díky historickému i geografickému rozdělení země v severním, středním a jižním Vietnamu vznikla distinktivní kuchyně, která dokázala zužitkovat to nejlepší z místních surovin. Když už se rozhodnete vyrazit do Vietnamu, určitě se vyplatí ochutnat autentické severské phở, seznámit se s kuchyní horských kmenů v oblasti Sapa, nechat se ohromit kuchyní bývalého císařského města Huế či zažít plovoucí trhy v deltě Mekongu.

 

photo by din bcn licenced under CC BY-NC 2.0


Cestovní kancelář Eurovina Travel, se kterou jsme navázaly spolupráci, bude na jaře 2015 pořádat 20denní kulinářský zájezd ** napříč Vietnamem, během kterého poznáte nejen krásy Vietnamu, ale hlavně ochutnáte autentickou kuchyni z různých částí země. Pod dohledem místních šéfkuchařů například budete moci navšívit trhy a nakoupit suroviny, ze kterých si pak sami uvaříte speciality dané provincie. Budete si moci vyzkoušet i ubytování v podobě home stay, tedy noclehů přímo ve vietnamských rodinách, abyste zažili tu pravou atmosféru. Nepřijdete ani o známé památky, jejichž návštěva je taktéž zahrnuta v pestrém programu.

 

photo by Thy Khue Ly licenced under CC BY-NC-ND 2.0

Zaujal vás tento zájezd? Pak jste srdečně zvaní na besídku, která se uskuteční 8. září 2014 od 18 hodin v restauraci  Hồ Sen Quán (Lotus restaurant) na Sapě.

Kromě detailních informací o samotném zájezdu vás čeká povídání o Vietnamu od zkušené cestovatelky Magdalény Radostové, která zemi procestovala skrz naskrz. Také se můžete těšit na ochutnávku vietnamských pokrmů, kterými si zpříjemníme večer.

Vstupné a ochutnávka vietnamských pokrmů v rámci besídky je zdarma. Konzumaci ostatních jídel a nápojů si hradí účastníci sami.

Pokud máte zájem se besídky účastnit, přihlaste se nám prosím přes tento formulář. Účastí na besídce se nezavazujete k absolvování zájezdu. Budeme se těšit na viděnou!

** Tento zájezd pořádá cestovní kancelář EUROVINA Travel s.r.o. (dále jen "cestovní kancelář"). Blog Viet Food Friends s cetovní kanceláří spolupracuje pouze na úrovni propagace zájezdu a na pořádání zájzdu e nepodílí.