Chè bà cốt – rýžový dezert se zázvorem

15.2.2012 UVAŘTE SI SAMI Mai

Na druhém kurzu Pho prakticky jsme účastníkům představily další z tradičních vietnamských pokrmů – chè. Pojem chè se velmi těžko překládá, protože má více významů. Chè může znamenat čaj, ale také obecné slovo pro určitý druh dezertu, který se běžně podává ve Vietnamu. V dnešním článku se budu zabývat chè jako druh dezertu.

Rýžová polévka cháo zahřeje i vyléčí

2.2.2012 UVAŘTE SI SAMI Mai

Ještě před dvěma týdny jsem si stěžovala, že letos není pořádná zima a že ani nestihnu obnosit všechny svetry, co mám. Beru zpět. Těším se na jaro!

Kondice - Pho: pravé, silné

1.2.2012 PRESS

Z březnového čísla Kondice o tom, jak vypadá správné pho.

Nový lunární rok – tradiční sváteční pokrmy a rituály

25.1.2012 BLOG Thuy

Hned na začátek vám všem čtenářům chceme popřát šťastný nový rok! Ať se Vám v roce Draka náramně daří a ať se i nadále odměňujete dobrým jídlem :) V minulém článku vám Thuy Duong představila bánh chưng, symbol našeho Nového lunárního roku (Tết). Dnes se dozvíte, které ostatní pokrmy se podávají během Tết .

Nový lunární rok se bez bánh chưng neobejde

20.1.2012 BLOG Thuy

Jistě si vzpomínáte na nedávnou předvánoční atmosféru. Všude po bytě se linula vůně cukroví a do jeho přípravy se zapojila celá rodina. Jeden válel, druhý vykrajoval, třetí hlídal troubu. K tomu hrály koledy a bylo veselo. Vietnamské domácnosti mohou podobnou atmosféru v těchto dnech zažít taky, protože se právě připravují na svůj největší a nejvýznamnější svátek - Tết. V neděli 22.1. v 18:00 místního času se přehoupneme do nového lunárního roku, který se ponese ve znamení draka. Svátek Tết hraje v životě většiny Vietnamců velkou roli, a tak se na něj pečlivě připravují.
««« 1 5 9 10 11 12 13 14 15 16 »»»