Canh măng nấu sườn - Polévka s bambusovými výhonky

30.11.2011 UVAŘTE SI SAMI Mai

Zatímco v předchozích článcích jsme vám představily několik receptů na món mặn (slaný pokrm), dnes se seznámíme s další kategorií cơm bình dân – s canh, polévkami. Stejně jako je nezbytný món mặn k rýži, podle vietnamských zvyků by ani polévka neměla chybět k žádnému jídlu. Vietnamská kuchyně zná nepřeberné množství polévek, které se ve Vietnamu vaří většinou sezónně. Ne že by se dodržovala striktní pravidla, v jakém období se má co vařit, ale stejně jako v jiných kuchyních se řídíme sezónnosti zeleniny. Také je u nás běžnější jíst polévku až po hlavním chodu (tedy po rýži) než na začátku.

Phởlévka je grunt!

25.11.2011 BLOG Thuy

Když koukám na to pochmurné počasí venku, říkám si, že by to chtělo přesně tři věci: pelech, hrnek teplého kakaa a pěknou knížku. Ale hádám, že si taky nemůžete dovolit lenošit, a tak pro vás mám tip, jak alespoň příjemně nastartovat den i jak dodat tělu notnou dávku energie. Dejte si pořádnou mísu phởlévky.

Thịt kho dừa – Vepřový bůček s kokosem

23.11.2011 UVAŘTE SI SAMI Mai

Název a spojení těchto dvou ingrediencí se vám může zdát bizarní, ale pravdou je, že tento pokrm patří ve vietnamských rodinách k těm nejoblíbenějším.

Recenze / hodnocení podniků

19.11.2011 KDE SI (NE)POCHUTNÁTE Mai

V sekci Kde si (ne)pochutnáte začneme postupně přidávat podrobnější recenze na jednotlivé vietnamské podniky, které jsme doposud navštívily.

Recenze Miss Saigon: míšená Vietnamka

19.11.2011 KDE SI (NE)POCHUTNÁTE Mai

Miss Saigon je nedávno otevřená restaurace nacházející se v Myslíkově ulici (téměř naproti Polévkárně). Přidává se tak k dalším vietnamským podnikům, které se v Praze v posledních měsících objevily. Miss Saigon má ale vyšší ambice, nejedná se o žádný fast food či bistro, ale o restauraci. K tomuto záměru má i přizpůsobený interiér. Prostředí je čisté, design sjednocený a ještě jako plus visí na stěně obraz mladé dívky v áo dài nesoucí talíř jídla = úchvatný pohled pro (ne)vietnamské pány :-).
««« 1 5 9 11 12 13 14 15 16 »»»