Rozhovor: Jak jsem proje(d)l Vietnam

6.2.2014 BLOG Thuy

Když jsem se zjistila, že můj kamarád Tom je ve Vietnamu, hned jsem ho poprosila, ať fotí všechna jídla, která ochutná. Tom vše pilně fotil a ke všemu si dělal poznámky. Po zhlédnutí fotek a přečtení komentářů jsem si říkala, že by byla škoda, kdyby se s vámi nepodělil o své zážitky, a tak jsem ho vyzpovídala :)

Cơm tất niên

30.1.2014 BLOG Thuy

Jistě mi dáte za pravdu, že jedna z nejlepších věcí na svátcích je to, že se rodiny scházejí ve velkém, aby všichni společně usedli ke sváteční hostině. Ať se jedná o Vánoce, Thanksgiving day nebo Tết (oslavy nového lunárního roku), přijíždějí babičky, dědečkové, tetičky, strýčkové a děti se vrací ze studií a těší se na velkou rodinnou večeři. Dnes v 18:00 místního času (půlnoc ve Vietnamu) přivítáme nový lunární rok, který se ponese ve znamení koně. Tết je naším největším i nejdůležitějším svátkem. Než se vietnamské rodiny společně přehoupnou do nového roku, bývá zvykem, že se poslední den lunárního roku sejdou u cơm tất niên [kom tat nyen].

@online - Česká televize (7.12.2013)

7.12.2013 PRESS

S potěšením jsme přijaly pozvání do pořadu @online na ČT24, kde jsme představily Viet Food Friends. Za pozvání moc děkujeme!

Kurz vaření - Vietnamská tradiční kuchyně II

19.11.2013 BLOG Thuy

Před Vánocemi pro vás chystáme poslední letošní kurz vaření, který bude zaměřený na tradiční vietnamské pokrmy. Ač jsou nudlové pokrmy v Česku ve velké oblibě, my samy nedáme dopustit na každodenní jídla, která se ve vietnamských restauracích a bistrech bohužel ještě nerozšířila.

Viet Food Friends slaví druhé narozeniny!

9.11.2013 BLOG Thuy

Milí přátelé vietnamské kuchyně, dnes jsou tomu přesně dva roky, kdy jsme spustily blog Viet Food Friends. Za tu dobu jsme se mnoho přiučily a poznaly také spoustu nových přátel a milovníků vietnamské kuchyně. Rády bychom vám touto cestou poděkovaly za přízeň, kterou jste nám doposud věnovali a jako poděkování vám věnujeme pět Viet Food Friends plátěnek.
««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 12 16 »»»