Let's meet up!

21.4.2015 BLOG Mai

Rády bychom vás po menší pauze pozvaly na nový druh našich aktivit, první Viet Food Friends meet-up! VFF meet up bude vždy neformální setkání jak jinak než nad dobrotami z vietnamské kuchyně. Pokaždé vybereme nějaké téma, kterému se budeme věnovat. Představíme vám tak nejen jídla spojená s daným tématem, ale také něco z kultury a zvyklostí, které se k němu vážou. (Úvodní foto © 2013 pan Cuketka)

Hůlky, aneb dvě tyčky, které obletěly celý svět!

8.12.2014 BLOG Mája

Je úžasné jak něco tak jednoduchého jako hůlky - vietnamsky "đũa" - se staly tak populární. Jak jistě víte, Vietnamci používají hůlky přirozeně tak jako Češi příbor. V tomto článku bychom vás tak chtěli seznámit s etiketou používání hůlek.

Giấm tỏi ớt - Nakládaný česnek s čili papričkami

27.11.2014 UVAŘTE SI SAMI Thuy

Pokud chodíte často do vietnamských bister, určitě moc dobře znáte nakládaný česnek a není třeba, abych ho tu zdlouhavě představovala. Často jste se nás ptali na jeho recept, proto jsme se ho pokoušely doma samy připravit. Naše pokusy nedopadly úplně podle našich představ a česnek nechutnal tak, jako v bistrech. Teď se mi ale podařilo získat osvědčený recept od šéfkuchaře restaurace Hồ Sen Quán (Lotus) ze Sapy, tak skočte na trh pro česnek a pojďme na to! :)

Srdcerváči - Splňte si svá přání

23.9.2014 BLOG Mai

Určitě jste již slyšeli o Srdcerváčích, kampani Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), která nyní probíhá. Jsme velmi rády, že i my jsme se mohly do projektu zapojit a podpořit letošní ročník Srdcerváčů.

Kulinářský zájezd napříč Vietnamem

1.9.2014 BLOG Mai

Pokud se už dlouho odhodláváte k cestě do Vietnamu a vašim hlavním přáním je poznat Vietnam z gastronomické stránky, pak je tento 20denní kulinářský zájezd určený právě vám. Procestujte Vietnam od severu k jihu, poznejte přírodní a historické krásy země a naučte se přitom vařit autentickou kuchyni přímo od vietnamských mistrů.
««« 1 2 3 4 5 9 12 16 »»»